İADE VE GARANTİ KOŞULLARI


e-Satış Mağazamızdan aldığınız ürün/ürünlerin garanti koşulları nelerdir?

bitkiselyagci.com e-satış mağazamızda gıda, besin desteği ve kozmetik amaçlı tüketilen likit ürünlerin mesafeli satışı yapılmaktadır.Kargo hasar tespiti yapılmış, güvenli teslimatı sağlanmamış ürünlerimizin tamamı iade ve değişim  garantilidir. Güvenli bir şekilde teslim alınmış ürünler ise  iade-değişim koşullarına uyması durumunda para iade ve ürün değişimi garantilidir. İade-değişim koşulları aşağıda belirtilmiştir.


Hasarlı ve sorunlu ürün olması durumunda iade ve değişim koşulları nelerdir?

Müşterilerimiz;


Normal alışveriş kuralları çerçevesinde (hasarsız/ sorunsuz) aldığınız ürünü iade ve değişim koşulları nelerdir?

bitkiselyagci.com Müşterileri sipariş ettiği ürünün alışveriş kuralları çerçevesinde teslim alması akabinde değiştirmek veya iade etmesi durumunda;


Hasarlı gelen ürünlerin Kargo hasar tespiti nasıl yapılır?

Kargo personelinin ürününüzzü teslim etmesi esnasında hasarı gözle görünür derecede belirgin ise;

Ürün kargo personeli size teslim esnasında gözle görülen hasar var ise ürünü teslim almayınız. Kargo yetkilisine hasar tespit tutanağı tutturarak ürünü teslim almadan iade ediniz. Bu durumda ki iade ürünün ücret iadesi hasarlı kargo iade ve garanti koşulları ile aynıdır.


Ürün teslim alındıktan sonra sevkiyat kolisi içinde ürünün hasarlı olması durumunda;

Ürünün hasarlı fotoğrafını çekiniz. Çektiğiniz hasarlı ürün fgotoğrafını ‘destek@dogavita.com ‘ adresine iade talep notunuzla birlikte gönderiniz.


Yukarıdaki koşullar da Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bundan sonraki süreci bankanızdan takip edebilirsiniz.

*Tarafınızdan teslim alındıktan sonra hasarın farkına vardığınız ürünlerde ürün iadelerinde ürünün Orjinal faturasını, ürün ile iade etmeniz zorunludur. Orjinal faturası tarafımıza iade edilmeyen ürünün iade işlemi gerçekleştirilmez.


** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.İade ve Değişim koşullarımız kapsamında müşterilerimizin sorun yaşaması durumunda öncelikle bitkiselyagci.com teknik destek ekibiyle iletişime geçmesi müşterilerimizin sorunlarına hızlı çözümler üretebilmemiz için etkili bir araçtır. Bu koşullarda her zaman ilk önce firmamız ile iletişim geçmeniz ricamızdır.