BLOG KATEGORİLERİ

Son dönemde Uçucu ve sabit bitki ve bitkisel yağlara olan talep artış göstermektedir. Bu bağlamda tüm okuyucularıma, Doğru bitkisel yağ nasıl satın alınır, konusunda püf noktalarını paylaşarak yardımcı olmaya çalışacağım.

13 senedir bu mesleği, her alanında tecrübe edinmiş biri olarak istiyoruz ki Tüketiciler, paralarını çöpe değil, kazanca yatırmaları gerektiğini bunun için de bitkisel yağ satın alırken nelere dikkat etmeleri gerektiği tek tek anlatacağım.

1- Satın alacağınız yağ markasının, gerçekten bitkisel yağ üreticisi olduğunu sorgulayınız. Çünkü bizim gibi üretici firmalar, aracı firmalara da satış yapmaktadır. Aracı firmalar kendi markaları ile üretilmiş hazır ürünü alıp, dolum yapmaktadırlar. Aracı firmanın işin tekniğinden anlamıyor olması nihai ürünün kalitesinin bozuk olabilmesine sebebiyet verir. Bu bağlamda, bitkisel yağ satın alırken kesinlikle bitkisel yağları kendi imal eden firmaları tercih ediniz.

2- Firmadan mutlaka o ürünü kendi ürettiğini iddia ediyorsa üretim aşamalarının VİDEO larını isteyiniz.

3- Doğru ve kaliteli bir ürün için TECRÜBE son derece önemlidir. Satış yapan firmanın vergi levhasında Kuruluş Yılına bakınız. Ne kadar eski ise sektörde tecrübesi o kadar fazla olacağından ötürü en azından işin bazı teknik hususlarına hakimiyeti vardır. Bu da sizlere kalite olarak dönecektir.

4- Bitkisel yağların üretim methodlarını sorunuz ve kontrol ediniz. Çünkü hangi methodla üretimi yapıldığını bilmeyen bir satını doğru bir satıcı olamaz. Nihayetinde ürettiği ürünün nasıl üretildiğini bilmemek saçmalık olur

Yorumlar: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Yukarı Çık